Pompy ciepła – serwis i montaż – Giżycko

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń

Pompy ciepła – Giżycko – sprzedaż, serwis, montaż – Arktik

Nowoczesne pompy ciepła – wykorzystanie energii odnawialnej

W obliczu rosnących kosztów energii i dużej presji na budowę ekologicznych obiektów mieszkalnych pompy ciepła zdają się być niezawodną alternatywą dla tradycyjnych pieców olejowych i gazowych. Dobrze zaprojektowane pompy od sprawdzonych producentów w przemyślany sposób wykorzystują potencjał energii odnawialnej do ogrzewania pomieszczeń i produkcji ciepłej wody użytkowej.

Pompy ciepła Giżycko: jak działa nowoczesna pompa ciepła?

Pompy ciepła przenoszą ciepło poprzez cyrkulację substancji zwanej czynnikiem chłodniczym w cyklu parowania i kondensacji. Sprężarka pompuje czynnik chłodniczy między dwiema wężownicami wymiennika ciepła. W jednej wężownicy czynnik chłodniczy odparowuje pod niskim ciśnieniem i pochłania ciepło z otoczenia, a następnie jest sprężany w drodze do drugiej wężownicy, gdzie skrapla się pod wysokim ciśnieniem. W tym momencie uwalnia ciepło, które zostało pochłonięte w czasie całego cyklu. Pompa ciepła w trybie ogrzewania działa tak samo, jak w trybie chłodzenia, z tą różnicą, że przepływ czynnika chłodniczego jest odwracany przez zawór przełączający. Odwrócenie przepływu oznacza, że ​​źródłem ciepła staje się powietrze zewnętrzne (nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych), a energia cieplna jest uwalniana do wnętrza domu. Wężownica zewnętrzna pełni teraz funkcję parownika, a wężownica wewnętrzna pełni teraz rolę skraplacza.

Cykl pomp ciepła – o czym musisz wiedzieć?

Cykl pompy ciepła jest w pełni odwracalny, dzięki czemu urządzenia mogą zapewnić całoroczną kontrolę temperatury w pomieszczeniach: zimą – ogrzewają, a latem – chłodzą i osuszają wnętrza. Jako że powietrze na zewnątrz zawsze zawiera trochę ciepła, pompa ciepła może dostarczać ciepło do domu nawet w mroźne zimowe dni.
Powietrzna pompa ciepła absorbuje ciepło z powietrza zewnętrznego w zimie i oddaje ciepło do powietrza zewnętrznego w okresie letnim. Biorąc pod uwagę prostotę działania oraz neutralny wpływ na środowisko naturalne, pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych i są coraz szerzej stosowane na całym świecie.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pomp cieplnych:

Pompa Panasonic

Pompy ciepła Aquarea posiadają wysoką wydajności nawet w temperaturze -20°C, co pozwala na dużą oszczędność energii. Są one w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

więcej..

Pompa Hyundai

Pompy ciepła HYUNDAI SPLIT typu powietrze-woda to efektywne i energooszczędne urządzenie, które pochłania ciepło z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

więcej..

Pompa Mitsubishi Heavy Industry Hydrolution

Pompy ciepła Hydrolution to kompletny nowoczesny system do ogrzewania i chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te odzyskują „darmową” energię z powietrza zewnętrznego i wykorzystują ją, aby szybko i efektywnie uzyskać idealną temperaturę oraz ciepłą wodę użytkową.

więcej..