Pompy ciepła Mrągowo – Arktik

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń

Pompy ciepła – Mrągowo – sprzedaż, serwis, montaż – Arktik

Podstawowe elementy systemu pompy ciepła

Typowy system powietrznej pompy ciepła składa się z dwóch głównych elementów – jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Obydwie jednostki zawierają różne ważne komponenty podrzędne.

Pompy ciepła – Jednostka zewnętrzna

Jednostka zewnętrzna zawiera wężownicę i wentylator. Wężownica działa jako skraplacz (w trybie chłodzenia) lub jako parownik (w trybie ogrzewania). Wentylator nadmuchuje powietrze z zewnątrz na wężownicę, aby ułatwić wymianę ciepła.

Jednostka wewnętrzna pompy ciepła

Jednostka wewnętrzna, zwana potocznie jednostką uzdatniania powietrza, zawiera wężownicę i wentylator. Wężownica działa jako parownik (w trybie chłodzenia) lub skraplacz (w trybie grzania). Wentylator jest odpowiedzialny za przemieszczanie powietrza przez wężownicę i przez kanały w domu.

Pozostałe elementy budowy pompy ciepła – Mrągowo

  • Chłodziwo

Czynnik chłodniczy to substancja, która pochłania i odrzuca ciepło krążace układzie pompy ciepła.

  • Kompresor

Sprężarka wytwarza ciśnienie czynnika chłodniczego i przemieszcza go w całym systemie.

  • Zawór zwrotny

Część systemu pompy ciepła, która odwraca przepływ czynnika chłodniczego, umożliwiając systemowi działanie w przeciwnym kierunku i przełączanie między ogrzewaniem a chłodzeniem.

  • Zawór rozprężny

Zawór rozprężny działa jako urządzenie pomiarowe, regulując przepływ czynnika chłodniczego podczas jego przepływu przez układ, umożliwiając obniżenie ciśnienia i temperatury czynnika chłodniczego.

Działanie pompy ciepła w praktyce

Działanie pompy ciepła Mrągowo i proces przenoszenia ciepła opiera się na prostym prawie fizycznym – energia cieplna w naturalny sposób chce przenieść się do obszarów o niższych temperaturach i niższym ciśnieniu. Pompy ciepła tworzą warunki do zderzenia mas powietrza z chłodniejszym środowiskiem o niższym ciśnieniu, dzięki czemu ciepło może się naturalnie przenosić. Ten prosty mechanizm sprawia, że zastosowanie pompy ciepła to najbardziej efektywny sposób wykorzystania bezpłatnej energii pochodzącej z otoczenia.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pomp cieplnych:

Pompa Panasonic

Pompy ciepła Aquarea posiadają wysoką wydajności nawet w temperaturze -20°C, co pozwala na dużą oszczędność energii. Są one w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

więcej..

Pompa Hyundai

Pompy ciepła HYUNDAI SPLIT typu powietrze-woda to efektywne i energooszczędne urządzenie, które pochłania ciepło z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

więcej..

Pompa ciepła Mitsubishi Heavy Industry Hydrolution

Pompy ciepła Hydrolution to kompletny nowoczesny system do ogrzewania i chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te odzyskują „darmową” energię z powietrza zewnętrznego i wykorzystują ją, aby szybko i efektywnie uzyskać idealną temperaturę oraz ciepłą wodę użytkową.

więcej..