Pompy ciepła Arktik – Olsztyn – serwis i montaż

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń

Pompy ciepła w Olsztynie

Pompa ciepła w trybie chłodzenia – jak działa?

Kiedy temperatury na dworze przekraczają 25 stopni Celsjusza, nowoczesne pompy ciepła Olsztyn mogą przeistoczyć się w urządzenia chłodnicze. Sprawdźmy, jak wygląda chłodzenie pomieszczeń z wykorzystaniem pomp ciepła od czołowych światowych producentów Hyundai, Mitsubishi i Panasonic.

Pompy ciepła jako urządzenia chłodnicze – Etap 1

Ciekły czynnik chłodniczy pompowany jest przez urządzenie rozprężne na wężownicy wewnętrznej, która pełni funkcję parownika. Powietrze z wnętrza domu jest wdmuchiwane przez wężownice, a następnie energia cieplna jest pochłaniana przez czynnik chłodniczy. Powstałe chłodne powietrze jest wdmuchiwane do kanałów w domu. Proces absorbcji energii cieplnej przyczynia się do nagrzania ciekłego czynnika chłodniczego i jego odparowania do postaci gazowej.

Etap 2

Gazowy czynnik chłodniczy przechodzi przez kompresor, który spręża gaz. Proces sprężania gazu powoduje jego nagrzewanie (fizyczna właściwość sprężonych gazów). Gorący czynnik chłodniczy pod ciśnieniem przepływa przez system do wężownicy w jednostce zewnętrznej.

Innowacyjne pompy ciepła: Etap 3

Wentylator w jednostce zewnętrznej przenosi powietrze z zewnątrz przez wężownice, które służą jako wężownice skraplacza w trybie chłodzenia. Ponieważ powietrze na zewnątrz domu jest chłodniejsze niż gorący sprężony gaz chłodniczy w wężownicy, ciepło jest przenoszone z czynnika chłodniczego na powietrze zewnętrzne. Podczas tego procesu czynnik chłodniczy skrapla się z powrotem do stanu ciekłego. Ciepły i ciekły czynnik chłodniczy jest pompowany przez system do zaworu rozprężnego w jednostkach wewnętrznych.

Pompy chłodzenie – Etap 4

Zawór rozprężny zmniejsza ciśnienie ciepłego ciekłego czynnika chłodniczego, co znacznie go schładza. W tym momencie czynnik chłodniczy jest w stanie schłodzonym, ciekłym i jest gotowy do wpompowania z powrotem do wężownicy parownika w jednostce wewnętrznej, aby ponownie rozpocząć cykl.

Jedynie nowoczesne pompy ciepła, posiadające odbiorniki ciepła dostosowane do funkcji chłodzenia, mogą być wykorzystane w celach klimatyzacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pomp cieplnych:

Pompa ciepła Panasonic

Pompy ciepła Aquarea posiadają wysoką wydajności nawet w temperaturze -20°C, co pozwala na dużą oszczędność energii. Są one w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

więcej..

Pompa ciepła Hyundai

Pompy ciepła HYUNDAI SPLIT typu powietrze-woda to efektywne i energooszczędne urządzenie, które pochłania ciepło z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

więcej..

Pompa ciepła Mitsubishi Heavy Industry Hydrolution

Pompy ciepła Hydrolution to kompletny nowoczesny system do ogrzewania i chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te odzyskują „darmową” energię z powietrza zewnętrznego i wykorzystują ją, aby szybko i efektywnie uzyskać idealną temperaturę oraz ciepłą wodę użytkową.

więcej..