Pompy ciepła Przasnysz – sprzedaż, serwis i montaż – Arktik – ciepło w domu

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń

Pompy ciepła – Przasnysz

Pompy ciepła – czy warto w nie zainwestować?

Pompa ciepła to system, które absorbują i przenoszą ciepło za pomocą sprężarki i czynnika chłodniczego. „Pompowanie” ciepła zużywa znacznie mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła stanowią najbardziej wydajną alternatywę dla systemów paliwowych, olejowych i elektrycznych, zarówno pod względem ogrzewania, jak i chłodzenia. Piece gazowe posiadają wysoką efektywność energetyczną, ale zużywają znacznie więcej energii niż pompy ciepła. Innowacyjne pompy ciepła od Hyundai, Mitsubishi i Panasonic, dostarczają więcej mocy grzewczej i chłodniczej niż ilość energii elektrycznej zużywanej do ich zasilania. Prawidłowo zaprojektowane i zainstalowane pompy ciepła osiągają regularnie ponad 300% sprawności .

Pompy ciepła – Przasnysz: Zalety pomp ciepła

  • Niższe koszty eksploatacji

Pompy ciepła są tańsze w eksploatacji niż systemy oparte na spalaniu. Im bardziej energooszczędne są systemy, tym większe długoterminowe oszczędności energii.

  • Niewymagająca konserwacja

Pompa ciepła wymaga mniej wysiłków konserwacyjnych niż systemy ogrzewania spalinowego. Pewne detale systemu muszą być sprawdzane raz do roku, ale można wykonać kontrolę samodzielnie.

  • Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są bezpieczniejsze niż systemy grzewcze oparte na spalaniu.

  • Emisja dwutlenku węgla

System pompy ciepła zmniejsza emisję dwutlenku węgla i ma efektywny współczynnik konwersji energii na ciepło. Pompy ciepła ze źródłem wody osiągają dość wysoką sprawność, blisko 600%.

  • Chłodzenie

W ciepłych okresach w ciągu roku pompy ciepła są w stanie odwrócić ten proces i tym samym działać jak jednostka klimatyzacyjna. Latem pompy ciepła powietrze-powietrze można wygodnie przełączać w tryb chłodzenia.

  • Żywotność

Żywotność pomp ciepła jest stosunkowo długa i może wynosić nawet do 50 lat. Oczywiście, żywotność pompy jest zależna od warunków i intensywności eksploatacji, niemniej przyjmuje się, że to jedno z najbardziej niezawodnych i solidnych źródeł ciepła.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pomp cieplnych:

Pompy ciepła Panasonic

Pompa cieplna Aquarea posiadają wysoką wydajności nawet w temperaturze -20°C, co pozwala na dużą oszczędność energii. Są one w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

więcej..

Pompy ciepła Hyundai

Pompa cieplna HYUNDAI SPLIT typu powietrze-woda to efektywne i energooszczędne urządzenie, które pochłania ciepło z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

więcej..

Pompa cieplna Mitsubishi Heavy Industry Hydrolution

Pompa cieplna Hydrolution to kompletny nowoczesny system do ogrzewania i chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te odzyskują „darmową” energię z powietrza zewnętrznego i wykorzystują ją, aby szybko i efektywnie uzyskać idealną temperaturę oraz ciepłą wodę użytkową.

więcej..