Klimatyzacja Daikin – serwis i montaż

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń
pełna oferta

Podstawowe informacje dotyczące urządzeń:

Klimatyzacja Arktik oferuje sprzedaż wysokiej jakości urządzeń klimatyzacyjnych marki Daikin. Oferta firmy obejmuje klimatyzatory typu split, multisplit, kasetowe, przypodłogowo sufitowe, okienne oraz kanałowe marki Daikin. W szerokiej gamie urządzeń znajdą Państwo wyłącznie produkty marki Daikin najwyższej jakości. Firma oferuje również montaż oraz przeglądy sezonowe. W ramach świadczonych zapewniamy także fachowy serwis Daikin. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępnych urządzeń marki Daikin w zakresie klimatyzacja Daikin.

Klimatyzatory Daikin typu split
Klimatyzatory Daikin typu multisplit
Klimatyzatory Daikin kasetonowe
Klimatyzatory Daikin przypodłogowo-sufitowe
Klimatyzatory Daikin okienne
Klimatyzatory Daikin kanałowe

Cennik urządzeń klimatyzacyjnych

Zapewniamy konkurencyjną ofertę cenową na szeroką gamę urządzeń klimatyzacyjnych. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania z cennikiem Daikin na rok 2018.

Cennik DAIKIN

Klimatyzatory typu split

Najczęściej stosowane klimatyzatory Daikin i poszukiwane na rynku rozwiązanie. Klimatyzacja Daikin składająca się z jednej jednostki wewnętrznej i jednej zewnętrznej. Urządzenia  tego typu mogą zostać zainstalowane w obiektach każdego typu, bez naruszania struktury budynku.

Klimatyzatory typu multisplit

Są idealnym rozwiązaniem gdy potrzebujemy zastosować system w kilku pomieszczeniach, a warunki techniczne pozwalają na zamontowanie tylko jednego agregatu zewnętrznego. Nowoczesny system multisplit Daikin pozwala na odpowiedni dobór jednostek wewnętrznych o dowolnej mocy i parametrach. Klimatyzacja multisplit ma  jedną jednostkę zewnętrzną podłączoną do dwóch lub trzech jednostek wewnętrznych, z których każda może pracować niezależnie.

Klimatyzatory kasetonowe

Wraz z kanałowymi są wykorzystywane do celów komercyjnych. Można je instalować w takich obiektach jak hotele, restauracje, sale konferencyjne, czy biura. Klimatyzacja wyróżnia nowoczesny i elegancki wygląd, a jego dodatkową zaletą jest szereg przydatnych funkcji. Dzięki czterostronnemu wypływowi powietrza, rozkłada się ono szeroko i równomiernie w całym pomieszczeniu. Klimatyzacja kasetonowa może zostać montowana na wysokości 3,3 m nad podłogą.

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe

Montuje się tam, gdzie potrzebna jest duża moc tzn.: klimatyzacja split jest za słaby, a nie ma gdzie zamontować klimatyzacja kasetonowego lub kanałowego. W zależności od dostępnego miejsca w pomieszczeniu, można go przemontować do sufitu bądź zamontować na podłodze jak grzejnik.

Klimatyzatory okienne-

Klasyczny monoblok. Obudowa wykonana z blachy. Na ścianie klimatyzacja, która znajduje się wewnątrz pomieszczenia jest panel sterujący wydmuchowy. Sterowanie odbywa się również za pomocą pilota. Wszystkie modele instaluje się w prosty sposób. Strumień powietrza może być rozprowadzony w czterech kierunkach. Montuje się je w otworach okiennych oraz innych np: można wykuć dziurę w ścianie.

Klimatyzatory kanałowe-

Ukrywane w suficie, dlatego doskonale nadają się do obiektów z wieloma pomieszczeniami, takich jak sale konferencyjne, hotele czy restauracje. Instalacja jest bardzo elastyczna i nie wpływa na rozmieszczenie punków świetlnych. Dostarcza ona do wnętrz świeże, rześkie powietrze.

PRZEGLĄDY SEZONOWE

Przeglądy sezonowe odbywają się dwa razy do roku. Zapewniają prawidłowe funkcjonowanie klimatyzacja szczególnie po okresie nasilonego pylenia roślin oraz po letnich upałach, kiedy to urządzenia pracują przy maksymalnej wydajności. Poddając klimatyzator Daikin przeglądowi sezonowemu wydłuża się jego żywotność, poprawia się jego wydajność oraz wpływa się na jakość powietrza i ciszę w pomieszczeniu. Okresowy pomiar ciśnienia czynnika w obiegu pozwala szybko zdiagnozować jego sprawność i co się z tym wiąże wcześniej wyeliminować ewentualną awarię urządzenia. Podstawowym celem przeglądu sezonowego jest jego wyczyszczenie, w celu poprawienia sprawności. Zanieczyszczone lamele parownika lub skraplacza mają negatywny wpływ na wymianę ciepła, skutkując nieprawidłowym działaniem urządzenia, które pobiera znacznie więcej mocy. Brak przepływu powietrza przez wymiennik może trwale uszkodzić urządzenie. Nawet częściowe zabrudzenie wymiennika powoduje zmianę parametrów klimatyzatora Daikin – niska skuteczność działania, wysoki pobór prądu. Brudne filtry w klimatyzacja powodują nieświeży i nieskuteczny podmuch powietrza w pomieszczeniu. To główna przyczyna dla której należy o nie dbać. Czyste filtry to najlepsza ochrona przed zanieczyszczeniami z powietrza oraz przed bakteriami szkodliwych dla zdrowia. Ponadto specjalne płyny stosowane przez ekipy serwisowe pozwalają skutecznie usunąć wszystkie ewentualne grzyby i bakterie powstałe przy zbyt długim używaniu dawno nie serwisowanego urządzenia Daikin.

Podczas przeglądu dokonywane jest:

mycie i czyszczenie jednostki wewnętrznej
czyszczenie filtrów w jednostce wewnętrznej
sprawdzenie drożności przepływu skroplin
dezynfekcja jednostki wewnętrznej
czyszczenie lameli jednostki zewnętrznej
dezynfekcja jednostki zewnętrznej
kontrola ciśnienia czynnika chłodniczego
sprawdzenie połączeń freonowych
pomiar prądu przy obciążeniu