Pompy ciepła Mława – Arktik

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń

Pompy ciepła – serwis i montaż – Mława

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła to jedne z najbardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań grzewczych stosowanych w budynkach mieszkalnych. Oprócz zapewnienia wysokiego komfortu cieplnego realizują codzienne zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Nowoczesne pompy ciepła typu powietrze-woda pobierają energię cieplną z powietrza i wprowadzają ją do wewnętrznego obiegu, wykorzystując do ogrzewania pomieszczeń i wody. W odróżnieniu od pomp gruntowych instalacja pomp powietrznych jest mało inwazyjna i może być wykonana nawet w istniejącym budynku.

W jaki sposób działa powietrzna pompa ciepła? 

W pompie typu woda-powietrze ciepło, przepływające przez wymiennik zewnętrzny, jest oddawane do czynnika chłodniczego, który podnosi ciśnienie za sprawą kompresora (co za tym idzie, wzrasta także temperatura). Elementem odpowiadającym za transport energii cieplnej w instalacji chłodniczej pompy ciepła jest czynnik chłodniczy, dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej jego ilości w układzie. Sprężony czynnik jest dystrybuowany do wymiennika płytowego, gdzie zostaje skroplony, czyli dochodzi do oddania ciepła z czynnika do wody, a następnie zawrotu do jednostki zewnętrznej przy pomocy zaworu dławiącego. Wtedy też czynnik zostaje ponownie nasycony ciepłem z powietrza.

Pompy ciepła – Mława: pompy ciepła jako element grzewczy

Pompa ciepła jako element grzewczy jest kompatybilna z instalacją grzewczą i dystrybuuje ciepło do zbiornika ciepłej wody użytkowej. Aby praca tych dwóch elementów była w pełni stabilna, konieczne jest zestrojenie członów dla sprawnej i maksymalnie efektywnej pracy. Wykorzystując innowacyjne pompy ciepła od Hyundai i Mitsubishi, można mieć pewność, że instalacja jest wykonana w technologii niskotemperaturowego zapotrzebowania po stronie zasilania oraz zbiornik ciepłej wody użytkowej.

Wybierając pompę ciepła, warto zwrócić uwagę na parametr temperatury zasilania – im niższy, tym wyższy współczynnik COP, co przekłada się z kolei na koszty użytkowania.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pomp cieplnych:

Pompy ciepła Panasonic

Pompa ciepła Aquarea posiada wysoką wydajności nawet w temperaturze -20°C, co pozwala na dużą oszczędność energii. Są one w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

więcej..

Pompy ciepła Hyundai

Pompy ciepła HYUNDAI SPLIT typu powietrze-woda to efektywne i energooszczędne urządzenie, które pochłania ciepło z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

więcej..

Pompy ciepła Mitsubishi Heavy Industry Hydrolution

Pompy ciepła Hydrolution to kompletny nowoczesny system do ogrzewania i chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te odzyskują „darmową” energię z powietrza zewnętrznego i wykorzystują ją, aby szybko i efektywnie uzyskać idealną temperaturę oraz ciepłą wodę użytkową.

więcej..