Pompy ciepła – Kozienice – serwis i montaż

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń

Pompy ciepła – Kozienice – ciepło dla domu – Arktik

Rozwiązania grzewcze dla gospodarstw domowych od Panasonic

Szukasz sposobu na obniżenie rachunków za ogrzewanie? Jesteś na etapie budowy domu albo planujesz modernizację istniejącej instalacji? W takim wypadku warto przemyśleć zakup nowoczesnych pomp ciepła od sprawdzonych producentów.

Dom pasywny czy energooszczędny?

Coraz więcej inwestorów decyduje się na budowę domu pasywnego, czyli takiego, w którym roczne zapotrzebowanie na energię grzewczą jest nie większe niż 15 kWh/m2, a zapotrzebowanie na energię pierwotną (niezbędną do ogrzewania, pracy urządzeń elektrycznych i przygotowania ciepłej wody) – mniejsze niż 120 kWh/m2. Aby osiągnąć tak niski pułap mocy konieczna jest odpowiednia izolacja i precyzyjne uszczelnienie pomieszczeń.
Jednym z częściej polecanych urządzeń do domów pasywnych jest pompa ciepła typu powietrze-woda Aquarea High Performance od Panasonic. W zależności od potrzeb klienci mogą wybrać jeden z trzech wariantów pompy:

  • All In One – do niewielkich pomieszczeń, wyposażony w zbiornik ze stali nierdzewnej o pojemności 200 litrów.
  • Monoblok – jednostka zewnętrzna pojedyncza dostarczająca wodę do chłodzenia i ogrzewania, oraz przechowująca ciepłą wodę użytkową.
  • Split – system służący do ogrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Firma Panasonic udostępnia ponadto szeroki zakres adapterów, dzięki czemu pompa może zostać zainstalowana w każdym domu.

Pompy ciepła – Kozienice: Panasonic Aquarea HT – gdzie się sprawdzi?

W domach z tradycyjnymi wysokotemperaturowymi grzejnikami najlepiej sprawdzi się system Aquarea HT dostępny w wariantach Monoblok i Split. W przypadku konieczności klimatyzowania więcej niż jednego pomieszczenia dobrym wyborem będą systemy Panasonic Multi Split, które mogą obsługiwać nawet pięć pomieszczeń.
Z kolei wariant Free Multi stanowi kombinację kilku jednostek wewnętrznych – ten system cechuje się niebywałą elastycznością, dlatego spełni oczekiwania wszystkich użytkowników, którzy poszukują sposobu na dostosowanie nietypowych wnętrz.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pomp cieplnych:

Pompy ciepła Panasonic

Pompy ciepła Aquarea posiadają wysoką wydajności nawet w temperaturze -20°C, co pozwala na dużą oszczędność energii. Są one w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

więcej..

Pompy ciepła Hyundai

Pompy ciepła HYUNDAI SPLIT typu powietrze-woda to efektywne i energooszczędne urządzenie, które pochłania ciepło z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

więcej..

Pompa Mitsubishi Heavy Industry Hydrolution

Pompy ciepła Hydrolution to kompletny nowoczesny system do ogrzewania i chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te odzyskują „darmową” energię z powietrza zewnętrznego i wykorzystują ją, aby szybko i efektywnie uzyskać idealną temperaturę oraz ciepłą wodę użytkową.

więcej..