Pompy ciepła Nowy Dwór Mazowiecki – Arktik

zachęcamy do przeglądu szerokiej gamy produktów dostępnej w naszej ofercie urządzeń

Pompy ciepła – serwis i montaż – Nowy Dwór Mazowiecki

Które urządzenie grzewcze wybrać – split czy monoblok?

Pompy ciepła typu split oraz monoblok pozwalają uzyskać podobne efekty grzania przy takiej samej wydajności. Podstawowe różnice obejmują cenę i sposób montażu. Sprawdźmy, jak wygląda instalacja pomp i który wariant jest tańszy.

Pompy ciepła – Nowy Dwór Mazowiecki: pompy typu split

Pompy ciepła Nowy Dwór Mazowiecki typu Split dzielą się na dwie podstawowe części – jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną.

  • Jednostka zewnętrzna

W skład agregatu wchodzą podstawowe części robocze urządzenia, czyli: kompresor, wymiennik zewnętrzny, zawór dławiący oraz wentylator, który reguluje masy powietrza przepływające przez wymiennik.

  • Jednostka wewnętrzna

W skład jednostki wewnętrznej wchodzą: wymiennik płytowy, pompa obiegowa dla układu wodnego oraz przepływowa grzałka elektryczna. Grzałka wspomaga układ poniżej obliczeniowej mocy pompy w stosunku do zapotrzebowania budynku na energię cieplną przy ujemnych temperaturach panujących na zewnątrz.

Obydwie jednostki wymagają połączenia za pomocą instalacji chłodniczej.

Jaką pompę ciepła typu split wybrać?

Jednym z częstszych wyborów klientów jest pompa ciepła od Hyundai, która oprócz wysokiej efektywności i szerokiego zakresu pracy, posiada ekologiczny czynnik chłodniczy i jest wyposażona w energooszczędną sprężarkę DC Inverter. Pompy Hyundai pracują w bardzo szerokich zakresach temperatur, dlatego można ich używać do grzania wody przy temperaturze dochodzącej do -25 stopni Celsjusza.

Pompy ciepła typu monoblok

Pompy monoblok posiadają zintegrowaną budowę, dzięki czemu wszystkie elementy konstrukcji są dostępne w jednym miejscu. Konstrukcja monoblokowa nie wymusza dodatkowej instalacji chłodniczej. Co więcej, jako urządzenie w pełni hermetyczne, nie wymaga przeprowadzania kontroli szczelności. Urządzenie jest ponadto wyposażone w króćce przyłączeniowe, dzięki czemu instalacja nie sprawia większych trudności.
W przypadku monobloków konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie przed zamarzaniem wody w wymienniku płytowym. Urządzenie, mimo że wyposażone w takie zabezpieczenie, wymaga zoptymalizowania projektu. Instalacja musi zostać wykonana z uwzględnieniem specyfiki jednostki, w taki sposób aby medium po stronie wodnej spełniało wymagania dla niskiej temperatury.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą pomp cieplnych:

Pompy ciepła Panasonic

Pompy ciepła Aquarea posiadają wysoką wydajności nawet w temperaturze -20°C, co pozwala na dużą oszczędność energii. Są one w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

więcej..

Pompy ciepła Hyundai

Pompy ciepła HYUNDAI SPLIT typu powietrze-woda to efektywne i energooszczędne urządzenie, które pochłania ciepło z otaczającego powietrza zewnętrznego na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

więcej..

Pompy ciepła Mitsubishi Heavy Industry Hydrolution

Pompy ciepła Hydrolution to kompletny nowoczesny system do ogrzewania i chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te odzyskują „darmową” energię z powietrza zewnętrznego i wykorzystują ją, aby szybko i efektywnie uzyskać idealną temperaturę oraz ciepłą wodę użytkową.

więcej..